Przeniesienie księgowości do biura rachunkowego - kiedy zawiadomić urząd skarbowy?« Wróć do listy pytań

Po założeniu działalności gospodarczej przekazałam prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów dla biura rachunkowego. W jakim terminie jestem zmuszona do zawiadomienia o tym fakcie urząd skarbowy ?
Wysłane przez redakcja
Zadane przez 15 listopada 2013 10:37
0

Zawiadomienie należy złożyć w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy z biurem rachunkowym. Zgodnie z § 3 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. nr 152, poz. 1475 ze zm.) biuro rachunkowe to przedsiębiorca, który na podstawie odrębnych przepisów dotyczących prowadzenia ksiąg, jest uprawniony do świadczenia tego typu usługi, na podstawie umowy zawartej z podatnikiem.

W przypadku zlecenia na prowadzenie ksiąg rachunkowych do biura rachunkowego, podatnik zobowiązany jest do zawiadomienia, w terminie 7 dni od daty podpisania umowy, właściwego sobie naczelnika urzędu skarbowego. Zgłoszenie powinno zawierać wszystkie dane podatnika oraz dane biura rachunkowego, jego adres, miejsce prowadzenia i przechowywania księgi.

Przedsiębiorca może dokonać zawiadomienia o zmianie podmiotu prowadzącego księgi poprzez formularz CEIDG-1 zaznaczając odpowiednie pole.

Wysłane przez redakcja
Odpowiedziane 16 listopada 2013 10:39