Wiadomości

Polacy chętni do zmiany firmy

Polacy chętni do zmiany firmy

Dodane dnia maj 17, 2022 w Wiadomości | 0 komentarzy

Portal Pracuj.pl przeprowadził badanie pod nazwą „Nowe oblicza pracy”, w którym zebrał informacje na temat mobilności zawodowej Polaków, aktywności rekrutacyjnej, motywacji do zmiany miejsca zatrudnienia oraz tego, jak postawy względem pracy kształtują się z wiekiem.

Czytaj dalej
Coraz większe problemy polskiej budowlanki

Coraz większe problemy polskiej budowlanki

Dodane dnia maj 5, 2022 w Wiadomości | 0 komentarzy

Po raz kolejny widzimy, że rynek nieruchomości jest cykliczny – po okresie spektakularnego boomu przychodzi nagła zapaść. O ile nie widać jeszcze tego w cenach, to coraz gorszą sytuację zgłaszają przedsiębiorstwa z branży budowlanej. Problem jest więc szerszy niż mieszkaniówka – obejmuje wszystkie podmioty, w tym te, które realizują wielkie infrastrukturalne inwestycje.

Czytaj dalej
Mamy kryzys gospodarczy – uważa właściciel Goplany i Jutrzenki

Mamy kryzys gospodarczy – uważa właściciel Goplany i Jutrzenki

Dodane dnia lut 15, 2022 w Wiadomości | 0 komentarzy

Jan Kolański, założyciel, a jednocześnie prezes firmy Colian, która stoi za produkcją słodyczy takich marek jak: Goplana, Jutrzenka, Grześki czy Jeżyki, w czasie wywiadu udzielonego portalowi wnp.pl w dosadnych słowach podsumował sytuację związaną z polską gospodarką. Biznesmen stwierdził, iż obecnie jesteśmy w trakcie ogromnego kryzysu gospodarczego, który jest pokłosiem galopującej inflacji połączonej z brakiem płynności […]

Czytaj dalej
PIP zamieni śmieciówkę na etat

PIP zamieni śmieciówkę na etat

Dodane dnia paź 19, 2021 w Wiadomości | 0 komentarzy

Pracodawcy stosujący umowy cywilnoprawne lub kontrakty B2B tam, gdzie tak naprawdę dochodzi do powstania stosunku pracy (a więc wymagana jest też umowa o pracę) od dawna są już na celowniku Państwowej Inspekcji Pracy. Jednak dotychczas nie posiadała ona zbyt skutecznych narzędzi do walki z tym procederem. To być może ulegnie zmianie, ponieważ PIP przygotowuje projekt […]

Czytaj dalej
Na czym będzie polegał podatek minimalny?

Na czym będzie polegał podatek minimalny?

Dodane dnia wrz 21, 2021 w Artykuły i porady, Podatki, Wiadomości | 0 komentarzy

Podatek minimalny od CIT to jedna z propozycji rządu powstała w ramach programu Polski Ład. Zgodnie z zapowiedziami nowy sposób opodatkowania dotyczyć miał głównie dużych przedsiębiorstw, które wykazują stratę lub dochód świadczący o niskiej rentowności. Projekt zmian nie wyklucza jednak w precyzyjny sposób małych i średnich przedsiębiorstw. W efekcie zapłacą go wszystkie spełniające kryteria firmy.

Czytaj dalej